foto Driversweb.cz

SPZ na přání, cejch idiota – BLOG

Datum článku: 6.12.2016 | Autor textu: Martin Jánský

Personalizované SPZ jsou tu pro ty, co o sobě chtějí světu něco říci. Třeba se otevřeně přiznat k tomu, že jsou idioti…

Volvo V40 je vážně moc pěkné auto, zvlášť v retro modrošedém laku a s novým LED podpis v předních světlech dokáže upoutat pozornost – řidiči si mohli hlavu ukroutit, pěší padali z chodníků. Ale nejsem si jistý, že všichni obdivovali auto.

Reflexní skla nás aspoň trochu chránila před ostudou

Naše V40 se totiž pyšnilo poznávací značkou „001 VOLVO“ a my jsme se s ním proto skoro až styděli jezdit, jelikož nás vždy dostalo do centra pozornosti. Všichni byli zvědaví, jaký idiot si pořídil takhle hluboce neotřelou SPZ, kdo že to potřeboval vykřičet do světa, že je JEDNIČKA a má VOLVO. Pak uviděli za volantem nás a nedali nám už šanci vysvětlit, že jsme v tom nevinně, že za vším byl import snažící se zviditelnit svou novinku. Byli jsme prostě za pitomce.

Ne, nejsi!

SPZ na přání jsou sice snadnou cestou, jak své auto ještě trochu víc odlišit, ale měli byste vážně hodně pečlivě zauvažovat, co si na ni necháte vyrazit. Je úplně zbytečné pověsit si na Hellcat značku HELLCAT a FERRARI na Ferrari. To přeci všichni vidí. Ještě to chápu u prvogeneračního Cayenne se značkou PORSCHE, protože majiteli bylo líto, že jeho drahou chloubu mají všichni jen za ošklivou popelnici, ale jinak mi to přijde vážně nesmyslné. Jsou však i horší případy…

Captain Obvious

Zákonodárci nás sice uchránili od většiny sexistických, rasistických a jinak urážlivých kombinací, nepodařilo se jim ale zabránit obyčejné lidské hlouposti. Nápisy jako „ADVOKAT“, „KARKULKA“ nebo „FANTOMAS“ z vás hvězdu veřejného mínění vážně neudělají, stejně jako nikoho nezajímá, že vám kamarádi říkají BAMBULA. A pokud si na značku napíšete své jméno a přidáte čísla jako „01“, „007“ nebo ideálně „69“, dokážete všem ostatním akorát to, že vaše IQ určitě není vyšší než právě to vybrané číslo.

"Tak, děti, co asi chybí tomuhle pánovi...?"

Jasně, můžete zkusit být vtipní a originální („THE ERR0R“, „ZZZ ZZ7ZZ“ nebo „HL0 KTTY“), ale pokud za stejné peníze pořídíte čtyři nádrže a dva trackdaye k tomu, co je lepší investice? Ano, přijde mi docela cool, že už celé roky nosí každá britská novinářská 911 Turbo značku „911 HUL“ a mít na svém Vantage V12 značku „V12 AML“ by mě asi taky vyloženě neurazilo… ale upřímně, nic by mi nemohlo být víc ukradené.

Cool? Možná trochu. Ale jste skutečně takoví pozéři?

Vážně nechápu módu SPZ na přání – přijde mi to jako naprostá zbytečnost pro lidi s malým egem a/nebo nadbytkem peněz. Na druhou stranu žijeme ve svobodném státě, tak ať si každý dělá se svými penězi, co chce. Já díky tomu aspoň s naprostou jistotou už na dálku poznám blba za volantem. Tedy pokud to auto nemá jen půjčené.

Myslíte, že Jamesi Huntovi záleželo na tom, jakou má jeho auto značku...?

Komentáře