foto Driversweb.cz

Lotus Evora GTE – závodní speciál na značkách

Datum článku: 15.8.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Lotus to se svou expanzí myslí zatraceně vážně. Teď například vypustí do světa soupeře pro Porsche 911 GT3. Jsem extrémně zvědaví!

Lotus nenechává nikoho na pochybách, jak moc vážně to se svými plány myslí. Teď je podpoří silniční verzí závodní Evory, která nedávno válčila ve 24 hodinách Le Mans.

Popusťte fantazii a zamyslete se nad tím, jak skvostná musí být odlehčená a poladěná okruhová verze už tak skvělého silničního auta proslulého svou ovladatelností.

Zatím uvolnili jen tuhle jedinou fotku konceptu, který se ukáže už tuto neděli v Pebble Beach, malým autosalonem pro lidi s vybraným vkusem nebo jen nechutně bohaté, kteří mohou mít, cokoliv chtějí. Vyberte si. Pod kapotou bude závodně upravený motor se základem v šestiválci 3,5 l z Toyoty Camry, naladěný na skvělých 420 koní. Taková porce by i z Camry udělala zajímavé auto, natožpak z lehoučkého a striktně sportovního Lotusu.

Připočtěte si k tomu závodní sekvenční převodovku a pneumatiky Pirelli P-Zero Corsa a máte před sebou dosud nejextrémnější verzi Evory. A nejspíš i auto, které snadno potrápí mohlu všech okruhových nadšenců, Porsche GT3. Neznáme zatím výkonové charakteristiky (odhadujeme 4 sekundy na stovku a 290 km/h) ani výbavu interiéru (polozávodní skořepiny a všude karbon), ale už teď jsme přesvědčení, že na Evoru GTE by si měli všichni okruhoví víkendoví amatérští závodníci dát pořádný pozor, až ji uvidí ve svém zpětném zrcátku.

Kromě konceptu Evory GTE přiveze Lotus na Pebble Beach i speciální edici Exige Matte Black Final Edition, jejíž 25 kusovou sérií se uzavře životní etapa současného Elise před příchodem nové verze po vzoru moderní generace Lotusů. Kromě matného laku se dočkáte i podstatně důležitějších 260 koní pod kapotou.

Názor Driverswebu: Lotus pořádně podpaluje pod kotlem. Teď bychom se rádi zašli podívat na porady vedení ve Ferrari, Lamborghini, Astonu nebo Porsche. Očekáváme velkou spotřebu kávy a hodně zlomených tužek.

Galerie

Komentáře