foto Driversweb.cz

Aston Martin V12 Zagato – cenovka a rozsah výroby

Datum článku: 5.7.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Pojízdný skvost míří definitivně do výroby a my už známe jeho cenovku a víme i kolik šťastlivců se na něj může těšit ve své garáži.

Překrásný produkt spolupráce Aston Martinu a Zagatova designového studia učarovala světu na Cocours d'Elegance Villa d'Este, poté si vydobila své ostruhy v děsivě náročném vytrvalostním závodě na Nordschleife a teď Aston potvrdil to, v co jsme všichni doufali – výrobu omezeného počtu této sochy na kolech.

Cenovka? Sedněte si a zhluboka se nadechněte. 330. Tisíc. Liber. Čili zhruba devět milionů korun. Tedy asi dvojnásobek toho, co stojí výchozí V12 Vantage. Co dostanete za své peníze? Neznáme dosud přesné podrobnosti, ale sázíme na poladěný motor V12 6.0 a podvozek se závodním charakterem, nový interiér spíše spartánského střihu, ohromující design a extrémně pečlivou výrobu. A samozřejmě exkluzivitu, produkce V12 Zagato bude omezena na 150 kusů.

Jediným exkluzivnějším Astonem už je pouze One-77 s cenovkou přes 30 milionů korun a 77 vyrobených kusů. Ale kde je One-77 primárně uměleckým dílem a ukázkou dokonalých schopností inženýrů Astonu, V12 Zagato chce být "běžným" supersportem s ambicemi soupeřit na závodních tratích. Uvidíme, kolik z nich se dočká závodních značek.

Názor Driverswebu: V12 Zagato nás naprosto uhranulo. Designově dokonalé a ještě k tomu plně připravené bít se na závodních tratích. Zpátky ke kořenům, tak to má být.

Galerie

Komentáře