foto Driversweb.cz

Citroën Berlingo & Peugeot Rifter – první jízda

Datum článku: 9.10.2018 | Autor textu: Matěj Slepička

Tahle dvojice po řadu let vede segment malých pick-upů. Vždycky se totiž uměla trefit do potřeb malým živnostníkům, kteří prostě přes víkend vyhází krabice, přepravky, palety, květináče nebo třeba míchačky se sbíječkami a vyrazí s rodinkou na chatu.

Pokud patříte do téhle skupiny lidí, pak vás určitě nadchne, že nová dvojka Berlingo a Rifter dospěla, vypadají teď trochu jako mix MPV s SUV a svou velikostí skoro okupují segment dodávek. Kdybyste tedy za ta léta rozšířili rodinu o další členy, je k dispozici i 7místná verze a prodloužená varianta XL.

  

Kromě změny názvu z Peugeot Partner na Rifter (název Partner ponese čistě užitková verze) je velkým překvapením, jak výrazně se od sebe sourozenci liší. Berlingo působí zvenku o trochu svěžeji, zachovává si klasické rozvržení interiéru bez středového tunelu, takže můžete v kolonách děti nechat pobíhat i mezi předními sedadly.

Peugeot se naproti tomu tváří o trochu outdoorověji a v interiéru přebírá koncepci z ostatních modelů, tedy malinký volant se oproti Berlingu posunul níž a kaplička s budíky nad něj. Společně s panelem mezi sedadly pak vytváří dojem cestovněji laděného auta.

  

Motoricky je k dispozici nadšený benzin 1.2 PureTech (100 a 130 koní) a zbrusu nová nafta 1.5 HDI (100 a 130 koní). Oba motory můžete mít jak s šestistupňovým manuálem, tak s osmistupňovým automatem Aisin, což je hned po ZF nejznámější výrobce převodovek.

Už z interiéru je jasné, že Peugeot bude pro náročnější zákazníky a hned v základní výbavě nabídne spoustu vymožeností navíc. S tím ale souvisí i velký cenový rozdíl mezi nimi.

 

Ofiální ceny:

Komentáře