foto Driversweb.cz

Mini Coupé JCW Endurance – ideální reklama

Datum článku: 24.6.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Stává se zvykem, že sportovní auta debutují v závodní úpravě na vytrvalostní bitvě v Zeleném pekle. Hmmm, to vlastně není vůbec špatná móda, ne? Máme pro vás informace, fotky a video o závodním Mini Coupé.

V posledních letech už je to skoro tradice přinejmenším u Aston Martinu, třeba letos pojedou jeden z nejslavnějších a nejdrsnějších závodů i dvojice V12 Zagato a sedanů Rapide (jeden se samotným Ulrichem Bezem za volantem). Podobný způsob prezentace zvolilo pro letošek i Mini a jejich horká novinka Mini Coupé se blýskne na Ringu v aktivní roli okruhového vyzyvatele.

Pro tyto účely došlo samozřejmě k řadě úprav, které měly jednak za účel zvýšení výkonu motoru (nově 250 koní z turbo čtyřválce 1,6), snížení hmotnosti (965 kg), zlepšení aerodynamiky (decentní bodykit, masivní křídlo, difuzor, plochá podlaha atd.) a splnění homologace FIA (klec, hasičák a další podmínky). Úpravy doznaly samozřejmě i další komponenty jako brzdy, nastavitelný podvozek, 17 palcová kola se slicky, převodovka, přibyla i 100 litrová palivová nádrž. Mini rozhodně nic nepodcenilo.

Vše si můžete do detailu prohlédnout v galerii fotek, ale zejména na videích, která se nám podařilo ukořistit.

Názor Driverswebu: O samotném Mini Coupé máme své pochybnosti, ale tenhle způsob prezentace se nám líbí, a moc!

Design

Jízda

On board

Galerie

Komentáře