foto Driversweb.cz

KSA Brno, 5. 7. 2010

Datum článku: 9.7.2010 | Autor textu: Matěj Slepička

Toto pondělí se na Masarykově okruhu v Brně konala uzavřená akce klubu sportovních aut. A my vám z ní přinášíme report.

Pro ty, kteří nevědí, Masarykův okruh v Brně je neznámější a zároveň největší okruh v České republice. Od roku 1965 se zde každý rok jezdí Mistrovství světa silničních motocyklů. Okruh na délku měří 5 403 metrů a najdete na něm šest levých a osm pravých zatáček. Všechny zatáčky jsou poměrně rychlé, nejpomalejší zatáčka se projíždí v rychlosti lehce přes 100 km/h.

V Brně se sešlo přibližně šedesát účastníků. Celá akce byla rozdělena do dvou kategorií. Silniční vozy a závodní vozy. Tyto kategorie se na okruhu střídaly po půl hodině. Celou akcí panovala přátelská atmosféra a organizace byla zvládnuta na jedničku.

  

Mezi silničními vozy se objevily například: Ultima GTR, Porsche 911 GT2, Porsche 911 GT3, Audi R8 MTM, Dodge Viper, zajímavá přestavba BMW M3 E36 na Touring, několik BMW M3 E46 nebo i poladěný Nissan GT-R, ve kterém jsme se na okruhu nechali svézt. Jak byl rychlý, se dozvíte již v brzkém testu.

Mezi účastníky kategorie závodních vozů nás zaujaly vozy: Radical SR3 a SR4, vozy Caterham CSR Superlight, Ferrari 430, BMW 130i v úpravě MTX, Renault Clio Sport nebo například KTM X-Bow, která nás zaujala natolik, že jsme se opět nechali unášet po dráze brněnského Masarykova okruhu.

Po jízdě s KTM se ptám jezdce Jiřího Heiníka, který jezdí KTM Cup, jaký má na vůz názor a jak si stojí oproti konkurenci. „Ariel Atom je v Brně o dvě vteřiny pomalejší, jelikož mu chybí přítlak. Caterham na KTM stačí pouze ve verzích CSR400 a CSR500 a poslední vozy, které jezdcům s KTM nahání strach, nesou jméno Radical,“ začal s porovnáváním Heiník a dodává, „KTM je oproti konkurenceschopným vozům velmi spolehlivý. Tento konkrétní kus má najeto přes 30 000 km na okruzích bez nečekaných servisních zásahů. Na Atomu, který jsem měl před KTM, už byste měnil již několikátý motor.“ „Děkuji za svezení a za krátký pokec,“ odvětil jsem v rychlosti Heiníkovi a vyrážím zpět do Prahy.

Na akci KSA jsme jistě nebyli naposledy, takže v budoucnu se těšte na další reporty. 

Galerie

Komentáře