foto Driversweb.cz

Škoda Superb kombi Elegance 2,0 TDI – Loď Ahoj!

Datum článku: 13.1.2012 | Autor textu: Martin Jánský

Vyslali jsme našeho muže, aby zjistil, čím si Superb kombi získal svou oblíbenost mezi zákazníky i odbornou veřejností. Jestli je zkrátka Superb tak super. Proč si na to ale vzal záchranný kruh, nafukovací rukávky a žlutou koupelnovou kachničku?

S každým testem je pro novináře spojena neoddiskutovatelná zodpovědnost. Automobilka očekává příznivé hodnocení kvalitního produktu, potenciální zákazníci potřebují mít jistotu, že nešlápnou vedle, fanoušci značky chtějí nadšené ovace a odpůrci očekávají objektivní kritiku. V boji za objektivní pravdu ale chtíc nechtíc obvykle někoho prostě zklamete. Tenhle test má svou první smutnou oběť ještě před napsáním první čárky. „Tomu nebudeš věřit, podařilo se mi vyfotit ho s horkovzdušnými balony! Dokážeš to nějak využít v článku?“, jásal náš fotograf Honza, když mi po focení Superb kombi předával. Místa jako v balonu, útulno jako v jeho gondole, ticho a klid na palubě, majestátně pluje po silnici jako balon vzduchem – jasně, to by neměl být problém. Jenže! Jenže mně teď Superb kombi ze všeho nejvíc připomíná loď…

Večerní temná oblaka se rozestoupila a krajinu smáčejí provazy deště, silnice se změnila v říční koryto a auta v kolesové parníky. Stěrače na maximální rychlost sotva stíhají čistit přední sklo, takže všichni jedou jen o trochu rychleji než krokem, aby v téhle dokonalé bouři neztroskotali na ocelových skaliscích svodidel a okolních aut. Masivní příď Superbu si razí cestu vlnami, které jen tak tak nepřetékají přes kapotu. Počasí, že bys ani plavčíka na stěžeň nevyhnal. Na palubě Superbu však panuje konejšivý klid, tak jak se na správný luxusní zaoceánský parník sluší a patří.

Podobnost ale zasahuje i dál než jen k fantazírování o deštivém počasí. Podívejte se, jak je Superb obrovský. A to pořád není nic ve srovnání s tím, jak velký je uvnitř. Pokud přeskočím jedno klišé o prostoru zasahujícím do několika časových pásem, to druhé s ozvěnou jako v jeskyni bude trefné, poslouchejte: „HALÓ-haló-aló!“. Vpředu je strojovna, za ní kapitánský můstek a za ním pak dlouhá paluba, kde by snadno mohlo být kino (kdyby Škoda dodávala LCD obrazovky do opěrek hlavy předních sedadel), koncertní síň (audio zvučí slušně), restaurace s barem (spolujezdce nejlépe umlčíte jídlem a pitím), jednací místnost (všichni vládci světa by si pohodlně sedli, ale nejspíš je to od značky Rolls-Royce neodláká) a kajuty pasažérů zároveň. Následuje zadní paluba, kde by přistál i vrtulník, pokud byste mu dost otevřeli víko kufru. Podlaha asi nepojme typizovanou paletu, ale každopádně je v zavazadlovém prostoru víc místa, než bude kterákoliv rodina kdy potřebovat. Už nemusíte manželku sekýrovat, že se musí konečně naučit balit na dovolenou: „Nechceš si vzít ještě jeden kufr s botičkami, miláčku? Ještě by se vešel…“

První generace Superbu byla pro Škodovku krokem do neznáma. Značka známá svými levnými a praktickými rodinnými auty se najednou rozhodla vplout do prémiovějších vod. Superb sice nebodoval luxusními prvky výbavy nebo honosným designem, ale jeho kombinace majestátního vzhledu, spousty prostoru zejména na zadních sedačkách a rozumné ceny zákazníky zaujala. Auto, které naučilo Rolls Royce, kam ukládat deštník, se přes jistý odpor mateřského Volkswagenu dočkalo své druhé generace, která posunula hru ještě o ligu výš.

Teď je ještě prostornější a komfortnější a dočkal se i extrémně praktické a elegantní varianty kombi. Její prodloužený kufr navíc lépe než u krátkého sedanu vyvažuje dlouhý přední převis daný bezpečnostními předpisy a „o číslo menší“ platformou (Superb je zjednodušeně natažená Octavia). Navíc výrazně lépe vypadá! Uhlazený a hodnotně působící design nezapadne ani u daleko dražších konkurentů, má také řadu detailů, které jeho úroveň subjektivně dále zvedají – třeba nápisy „Superb“ uvnitř boků světel. Decentní, zajímavé a s péčí o detail. U dostupné Škodovky? Není divu, že u VW zase skřípou zuby, takhle dobře to Passat neumí.

Příliš výjimečně ale nepůsobí interiér. Kvalita materiálů je zcela v pořádku, neboť odpovídá ceně, i smontovaná je příkladně. Vše působí naprosto úhledně. Ale nepříjemně povědomě. Pokud jste někdy seděli v Octavii, pak vám architektura i jednotlivé ovládací prvky přijdou až nebezpečně důvěrně známé, zejména proto, že jsou často jednoduše stejné. Volant, páčky pod volantem, přepínače, displeje. Najdete deset rozdílů? Dokonce i klíček je stejný, ačkoliv v případě bezklíčového vstupu ho nemusíte ani vyndávat z kapsy. Naspecifikujte si Superb bez okázalé kůže a interiér bude prostě působit příliš obyčejně. Tmavé plasty a látkové potahy jsou až příliš praktické a okoukané, než aby nabudily nezbytný dojem výjimečnosti. Budete si prostě připadat jako v lepší a prostornější Octavii. Ani pás pseudodřeva a ambientní osvětlení to nezachrání.

Zpátky do vln s naší čtyřkolovou lodí. Z plzeňské dálnice jsem sjel na úzké, točité křivoklátské okresky. Přestalo pršet, silnice jsou však stále mokré a plné spadaného listí a natahaného štěrku, v lesích a temných hvozdech se válí mlžný opar. V náročných podmínkách šlapu Superbu na krk a rázem mu dochází talent. Při brzdění se dlouhá příď ponořuje do asfaltových vln, při zatáčení se naklání jako bárka na rozbouřeném moři. Vlastně to není zase tak dramatické, jak se to poeticky snažím ztvárnit, záchranné kruhy s sebou vozit nemusíte. Jen jednoduše v podvozku necítím potřebnou oporu, ačkoliv jistotu neztrácí. Připadám si zkrátka tak nemístně, jako bych vyrazil s Queen Elizabeth křižovat Mácháč. Trochu velká ryba na tak malý rybník. Navíc ani nepříliš točivému dieselu (ten ve Škodovce měl jednoznačně užší než u testovaného Passatu nebo Tiguanu) se sportovní jízda nelíbí, buď přeřazením nachytám klimbající turbo, nebo podřazením motor přetáčím, což dává hlučnějším rachtáním znát. Celé to působí velmi… nepřístojně.

Jenže chyba není v autě, je v řidiči – k divočení na okreskách zkrátka Superb nebyl stvořený, takže ho jen špatně používám. Zpomaluji, zhluboka dýchám a dávám si hlasitěji audio. Mlhu prořezávají skvělé xenonové světlomety a za zvuků klavírního opusu se Superb vynořuje z křivoklátských lesů. A znovu exceluje. Na rovnějších silnicích motor jen ševelí a z nádrže usrkává slánkou, v kabině panuje pohoda a pohodlí. Na horní palubě se servírují drinky, pasažéři pozorují klidné vlnky na moři a poslouchají vzdálený zpěv velryb. Ano, takhle je to správně.

 

Mechanika Superbu je samozřejmě zcela kompetentní, pokud po ní budete chtít to, k čemu byla naladěná. Ke klidné, komfortní jízdě. Přenosy hmoty jsou tedy při rychlém tempu pochopitelně znát, však má také na délku přes 4,8 metru, ale nikdy nepřekročí meze slušnosti. Projevuje se i blízkost konstrukce s Octavií – tlumiče jsou poddajné a snaží se maskovat nerovnosti, ale mají podobně tužší charakteristiku. Superb díky tomu není vláčný, jak by správné auto hrající na strunu luxusu a pohodlí mělo být. Nerovnosti tlumí dobře, jenže zkrátka je nevyhladí docela, o většině z nich víte. Takže ne, Superb není luxusní auto, ani interiér nedokáže poskytnout ten výjimečný pocit, pro který si lidé luxusní auta kupují.

Superb je zkrátka rozumné auto. Za rozumné peníze dostane poctivý kus auta se skutečně velmi nadstandardní porcí vnitřního prostoru pro posádku i zavazadla, což už samo o sobě k podpisu kupní smlouvy stačí. Bonusem je pak na míru střižený elegantní kabátek, se kterým se nebudete muset stydět ve vyšší společnosti německé konkurence. Nechtějte od něj sport a místo luxusní limuzíny v něm hledejte ultimátní dostupné rodinné auto a Superb bude rázem naprostou trefou do černého. Jako auto pro každý den, auto pro reprezentaci i jako rodinný přítel Superb kombi nejen vyhoví všem vašim požadavkům, ale jistě je i dalece překročí.

foto: Jan Svoboda

 

 

Technické parametry vozidla Škoda Superb kombi 2,0 TDI:

Stav vozu/rok výroby

nový/2011

Stav tachometru

13 000 km

Cena vozu

877 900 Kč

Hmotnost

1 577 kg

Motor

řadový

Plnění motoru

turbodmychadlo

Uložení motoru

vpředu napříč

Počet válců

4

Počet ventilů

16

Palivo

nafta

Objem

1 968

Výkon

125 kW (170 koní) při 4 200 ot./min.

Výkon/hmotnost

108 koní/t

Točivý moment

350 Nm v 1 750 - 2 000 ot./min.

Zrychlení 0−100 

8,9 s

Max. rychlost  

220 km/h

Počet rychlostí 

6

Převodovka

manuální

Poháněná kola

přední

Spotřeba kombinovaná

5,8 l/100 km

Spotřeba ve městě

7,5 l/100 km

Spotřeba mimo město

4,8 l/100 km

Objem palivové nádrže

60 l

Zavěšení přední nápravy

MacPherson

Zavěšení zadní nápravy

nezávislé zavěšení

Rozměr pneumatik

225/45 R17

Délka

4 838 mm

Šířka

1 817 mm

Výška

1 510 mm

Rozvor náprav

2 761 mm

Objem zavazadlového prostoru

633 l

 

 

Potěšilo nás: Naštvalo nás:
+ FANTASTICKÝ PROSTOR   – Ne dost komfortní
+ Hodnotný vzhled – Ne dost výjimečný  
+ Praktický a promyšlený   – Konkurence se řídí lépe  
+ Komfortní a tichý – Odtažitý
+ Ergonomický interiér  

 

 

 

Škoda Superb kombi

2,0 TDI (170 koní)  

Ford Mondeo kombi

2,0 Duratorq (163 koní)  

VW Passat Variant

2,0 TDI (170 koní)

Volvo V70  

2,0 D3 (163 koní)  

0-100 8,9 s

220 km/h

5,8 l/100km

0-100 9,1 s

 215 km/h

5,3 l/100km

0-100 8,8 s

224 km/h

4,7 l/100km

0-100 9,9 s

 210 km/h

5,2 l/100km

cena: 877 900 Kč

cena: 788 590 Kč

cena:  786 500 Kč

cena:  1 020 000 Kč

Galerie

Komentáře